Twoja Gmina, Twój Urząd

Wysoki lot „Orlików” w Poroninie

W dniach od 01.05-05.05 w Poroninie w pięknym ośrodku „Limba” rozegrano Ogólnopolską Szachową Olimpiadę Dzieci i Młodzieży 2024.

Znakomicie spisali się zawodnicy” Orlika” w Rudniku nad Sanem Mateusz Mierzwa po niezwykle emocjonujących partiach wywalczył 5 miejsce w klasyfikacji chłopców do lat 11, w tej samej kategorii dzielnie walczący Bartosz Nicałek zajął miejsce 23.

W turnieju szachów z tempem przyspieszonym (Rapid) Mateusz wywalczył miejsce 9 a Bartosz miejsce 22.

W kategorii chłopców do lat 9 wysokie 13 miejsce zajął utalentowany Szymon Okoń.

W Olimpiadzie wzięło udział 150 zawodników reprezentujących wysoki szachowy poziom z Warszawy, Wrocławia, Kłodzka i innych miast.

Mateusz Mierzwa dzięki zajęciu wysokiego miejsca został sklasyfikowany w międzynarodowym rankingu FIDE.

Oprócz rywalizacji sportowej zawodnicy mogli podziwiać piękno Tatr oraz korzystać z rozrywek zapewnionych przez organizatora.