Zapraszamy młodzież na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa”, które odbędzie w dniu 9 grudnia godz. 13:00 w Auli przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, Plac Wolności 3, 37-400 Nisko
Co dla Was przygotowaliśmy?
• Prezentację projektu – dowiedz się, jak wziąć udział i jakie możliwości rozwoju oferujemy młodym ludziom z Podkarpacia,
• Szkolenie – poznaj skuteczne metody walki z dezinformacją i naucz się dbać o rzetelność informacji,
• Dyskusję – podziel się swoimi spostrzeżeniami na temat mediów oraz roli młodzieży w budowaniu aktywności obywatelskiej.
Projekt „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa” ma na celu rozwój kluczowych kompetencji medialnych i obywatelskich, takich jak krytyczne myślenie czy efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii informacyjnych. Chcemy wspólnie promować aktywność obywatelską i zachęcać młodych ludzi do refleksji nad znaczeniem mediów w demokracji.
Co jeszcze oferujemy w ramach projektu?
• Serię spotkań informacyjnych,
• Cztery weekendowe zjazdy w wybranych miastach Polski,
• Mentoring, podczas którego uczestnicy stworzą własne materiały dziennikarskie,
• Wyjazd studyjny do Warszawy – wyjątkowa okazja, by poznać pracę mediów „od kuchni”.
Organizatorem projektu jest Fundacja Misji Obywatelskiej, założona z inicjatywy młodych osób, które działają na rzecz rozwoju społeczeństwa. Fundacja opiera swoją działalność na trzech filarach:
• Wymiar społeczny – aktywizacja różnych grup społecznych, w tym młodzieży, dzieci i seniorów,
• Działalność ekspercka – wsparcie w dziedzinach bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki,
• Rozwój mediów obywatelskich – wspieranie i budowa niezależnych mediów.
Fundacja działa na terenie południowo-wschodniej Polski i nieustannie wspiera rozwój lokalnych społeczności.
Spotkanie to wyjątkowa okazja, by poznać szczegóły projektu i już teraz rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem i edukacją medialną. Nie czekaj – dołącz do nas!
Wstęp wolny – zapraszamy!
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.