Zespół Legendary Rover z Rzeszowa – grupa studentów, młodych inżynierów i pasjonatów kosmosu – właśnie wrócił z wielkim zwycięstwem z międzynarodowych zawodów Anatolian Rover Challenge w Turcji! Spośród 27 zespołów z całego świata, to właśnie oni zdobyli 1. miejsce w klasyfikacji generalnej i aż 5 nagród dodatkowych! Co ważne – w tym zespole są również Rudniczanie: Łukasz Koszałka z Rudnika nad Sanem i Rafał Podkowa z Kopek.
To ogromny powód do dumy dla naszej gminy! Blisko 60 osób pracowało nad łazikiem marsjańskim, a 25 studentów poleciało na finały. Wśród wyzwań były m.in. autonomiczna misja bez pomocy operatora, wiercenie próbek i analiza ich składu, a także zadania wymagające współpracy, kreatywności i radzenia sobie w sytuacjach stresowych.
To właśnie tacy młodzi ludzie pokazują, że pasja, nauka i współpraca potrafią wynieść marzenia na orbitę sukcesu! Gratulacje dla całego zespołu i szczególne brawa dla naszych lokalnych bohaterów! Gmina Rudnik nad Sanem jest z Was dumna!
Więcej szczegółów w artykule TVP3 Rzeszów pod linkiem: